Bali imekaunid riisipõllud.

Mina olen üldiselt selline reisija, kes armastab iga kord avastada uusi maid, sest on ju nii palju kauneid ning põnevaid kohti, mis ootavad ja kutsuvad ennast imetlema. Bali on aga üks nendest erilistest kohtadest kuhu ma tulevikus võimaluse korral läheksin veel tagasi. See oli lihtsalt nii lihtne, siiras ning kaunis saar. Muidugi on pisut tüütu kui iga tänavanurga peal keegi üritab sulle midagi pähe määrida või iga paarikümne meetri järel keegi sulle taksot pakub, nagu sul endal jalgu poleks all, AGA selle kõigega harjub mõne aja pärast ära. Konkurents on neil seal nii suur, sest kõik müüvad põhimõtteliselt ju samasid teenuseid ja tooteid turistidele ja eks neil on vaja toit õhtuks lauale teenida ju kuidagi. Üldiselt on Bali inimesed väga lahked, lihtsad ja sõbralikud, kuid alati tuleb meeles pidada, et nad üritavad sinu käest võimalikult palju raha välja meelitada. Kauplemise osa mulle kohe üldse ei istu, kuid seda tuleb seal päris palju teha. Kui sulle öeldakse toote hind, siis võid arvestada sellega, et saad selle tegelikult kätte mitu korda odavamalt.
Üldiselt oli Bali puhkus meil päris aktiivne ning sõitsime palju ringi. Saar ise ei ole väga suur ning kõik kaunid kohad on mõnekümne minuti või paari tunni kaugusel. Kuigi ilmad olid seal superilusad, ei lesinud me päevad läbi rannas, vaid tutvusime Bali kultuuri, looduse ja köögiga. Päike on seal väga kuum ja tugev nagu Austraaliaski oli, nii et sellega peab olema väga ettevaatlik ja SPF30 on hädavajalik. Kui Eestis ununeb päiksekreem suvel hommikul peale panemata ja ei ole sellest ka midagi katki, siis Balil ei saa lihtsalt niisama välja minna. Eks ma oma esimese osa puhkusest nii valge nahaga piltidel olengi, sest otsisin pidevalt varju ja kreemitasin ennast korralikult ning tihti.
Üks populaarsemaid vaatamisväärsusi Balil on kindlasti maalilised, mööda mäenõlvu terrassidena kõrgustesse ronivad riisipõllud, mis on tõesti hingematvalt kaunid. Aga mis ma siin ikka seletan, parem näitan teile 😉
IMG_3723
IMG_3729

IMG_3738

IMG_3741

IMG_3750
IMG_4031

IMG_4020

Isegi hotelli kõrval olid ilusad riisipõllud, mida sai hommikusöögi ajal rõdu pealt imetleda.

IMG_4254

IMG_4257

IMG_4250

IMG_4249

IMG_4261

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s