Raili Vunk

Selle nädala persoonina tahaksin teile tutvustada noort, andekat, motiveeritud ja ülimalt inspireerivat kaunist neidu, Raili Vunki. Raili seljataga on põnevad ja tõeliselt edukad aastad modellina. Kuigi kõik uksed olid noorele modellile avatud, otsustas ta, et on aeg modellindusega lõpp arve teha ja jätkata õpinguid ülikoolis ning vastu võtta uued väljakutsed.

Millal tekkis see soov ja mõte hakata tegelema modellindusega? Kas sind avastati või käisid ennast ise tutvustamas?

14. aastasena tuli Ülemiste keskuses mu juurde üks Eesti modelliagentuuri omanik, kes soovitas mul mõned proovipildid teha ja agentuuri natuke jutustama tulla.  Sel ajal mul huvi ei olnud ning sinnapika see tookord jäigi. 9. klassis osalesin Eesti Koolimissi valimistel, kus mind valiti kolme juhtiva Eesti modelliagentuuri juhi poolt kõige modellilikumaks osalejaks.  Siis soovitati nende poolt sama. Aasta möödudes läksin ja istusin ühte neist maha ja võtsin vastu otsuse modellimaailma sukelduda.
Tegelesid modellindusega vaid mõned aastad, kuid su kogemuste pagas on imetlusväärne. Mis sa arvad kui palju olenes see agentuurist ja kui palju sinust endast, millised tööd sinuni jõudsid?

Kindlasti võib algajal modellil meeletult potentsiaali olla ja agentuur võib suure töö ära teha, et kõik uksed avaneksid, kuid lõpuks on määrav siiski enda tahtejõud ja valmisolek end täielikult modellindusega siduda.  Välismaa agentuurid saadavad modelle väga paljudele castingutele, kuid see, kas ka töö saadakse, sõltub siiski modelli suhtumisest. Muidugi on paljudel klientidel väga spetsiifilised soovid, tahavad kindla välimusega, pikkusega või mõõtudega modelle, kuid tavaliselt on seda ka enne castingut agentuurile mainitud. Mina olen oma agentuuridele väga tänulik, sest nad on alati minusse meeletult uskunud ning parimaid võimalusi pakkunud.
Anna palun 3 nõuannet noorele värskele modellile, mida oleksid ise soovinud kuulda sinna maailma sisenedes?

  • Õpi end enne ise armastama, kui teised sind armastama hakkavad.
  • See on tõesti olelusvõitlus, kui midagi saavutada tahad, peab selles maailmas väga tugeva iseloomuga olema.  Alati ei saa hea olla.
  • Tunne ennast ja oma õiguseid, sa ei pea tegema midagi, mida sa ei taha.

Tihti jäävad noorte tüdrukute õpingud tahaplaanile modellindusega tegeledes. Sina lõpetasid kooli aga lausa kuldmedaliga. Kuidas sa balansseerisid tööd ja õpinguid omavahel?

Välismaal olles ei tegelenud ma õppimisega absoluutselt. Olingi umbes 3 kuu kaupa Eestist eemal. Kui koju tulin, tegin ained 2 nädalaga järgi. Muidugi tähendas see minu jaoks meeletult unetuid öid, aga tean, et kui midagi saavutada tahan, annan endast maksimumi.  Arvan, et asi on tahtejõus ja enese tugevas motiveerimisvõimes.
Modellid reisivad palju. Kui palju on modellil töö kõrvalt võimalik ringi vaadata ja puhata?

See on suhteline, oleneb näiteks reisi eesmärgist. Kui lennatakse kuhugi kindla töö pärast, siis üldiselt niisama aega ringi vaatamiseks ei jää. Samas kui minnakse paariks kuuks ära,käiaksegi pidevalt castingutel ja saadakse seeläbi töid, jääb ka rohkem aega puhkamiseks.  Nädalavahetuseti, kui tavaliselt palju castinguid ei ole ning ka parasjagu tööd ei ole, on ikka võimalik kuhugi kaugemale ka puhkama sõita.
Millise töö üle oled kõige uhkem ja kellega sulle meeldis kõige rohkem koos töötada?

Kindlasti on üks suurimaid saavutusi Glamour Italy 9-leheküljeline fotoseeria. Kui castingul käib ikka üle 400 tüdruku ja lõpuks mind välja valitakse, on tunne väga super. Samuti on väga positiivselt meelde jäänud koostöö saksa disaineri Marcel Ostertagiga, kelle moeshowdeks mind Berliini telliti.
Sinu jaoks olid kindlasti veel paljud uksed avatud. Miks otsustasid modellindusega lõpetada ja millega sa hetkel tegeled?

Tundsin, et oli õige aeg edasi liikuda. Sain nö oma eesmärgid täidetud, meeletult hea kogemustepagasi nii iseseisvumise, enesekindluse kui  ka üleüldise enesearengu kohapealt, nägin modellinduse telgitaguseid, sain üksinda reisida ja end pidevalt külma vette visata ja vaadata, kuidas taaskord sealt välja ujun.  Hetkel käin ülikoolis ja järgmisel õppeaastal olen ka Tallinna Tehnikaülikooli tudengiorganisatsiooni BEST partnersuhete juht.
Nimeta palun 3 modelli, keda sa ise väga austad ja imetled?

Kindlasti Eestist pärit neiu Maria Beljanina, kellega on meil sama agentuur olnud nii Milaanos kui Hamburgis.  Samuti imetlen Anja Rubik’i, samuti koos töötanud Modelwerk’is Saksamaal.  Ja mainimata ei saaks jätta ka Carmen Kassi, minu endise agentuuri omanikku, kes on meeletult kaugele jõudnud ning Eesti tüdrukutele kuulsust toonud.
Kas modellid on üldiselt sõbralikud ja annavad üksteisele meeleldi nõu?

Üldiselt võiksin nii öelda küll. On muidugi igasuguseid, kes oma edust tiivustatuna teiste suhtes üleolevaks muutuvad.  Hull lugu on siis, kui korterikaaslastega ei vea ja peab nendega paar kuud koos elama. Õnneks on mul nendega suhteliselt hästi läinud, suuremaid tülisid tekkinud ei ole ning olen läbi modellinduse saanud ka ülemaailmselt  väga häid sõpru, kelle juurde alati oodatud olen.
Kuidas kirjeldaksid oma riietumise stiili? Kust leiad inspiratsiooni?

Käin riides üsna mugavalt, igapäevaselt sellele erilist rõhku ei aseta.  Olen selline teksade ja topi inimene, lihtsus ja mugavus on need, mis riietuse puhul määravaks saavad.
Millised tooted on hetkel sinu igapäevases meigikotis?

Nahahooldustoodetest eelistan L’Occitane’i. Meiki ma igapäevaselt ei kanna, sest pildistamiste ja showde meik on nahale niigi koormav olnud.  Kui, siis Foreveri Aloe Lips huulepalsam, Rimmeli Match Perfection jumestuskreem ning ripsmetuššidest eelistan Manhattani omi.
Kuidas hoiad end vormis ja kui suurt rõhku pöörad tervislikule toitumisele? Kui keeruline või lihtne on modellil tegelikult ennast vormis hoida?

See, et modellid võivad süüa kõike piiramatus koguses, on kindlasti vale. Muidugi võib kõike süüa, kuid küsimus on kogustes. Modell peab siiski suutma oma mõõte säilitada ja leidma enda jaoks parima tee selle tegemiseks, samuti leidma enda jaoks mõnusa ja meeldiva spordiala.   Isiklikult meeldib mulle tervislik eluviis, söön küll põhiliselt kõike ja lõpetan siis, kui kõht täis.  Mulle meeldib joosta, ujuda, võrk- ja sulgpalli mängida.  Igaüks peaks leidma endale spordiala, mis tõesti meeldib, mitte end sundima.
Nimeta ilu- või tervisenipp mille oled enda jaoks avastanud?

Üsna igav ja tavapärane vastus, kuid nii see tõesti on- piisavalt und ja vett, vett, vett. Proovige 2 nädalat järjest vähemalt 8 tundi magada ja päevas vähemalt liiter puhast vett ära juua ja tulemused on kohe näha. Nahk on niisutatud, üleüldine naha seisukord on parem, enesetunne muutub. Kui spetsiifilisemalt rääkida, siis avastasin enda jaoks  veeslahustuvad kaltsiumitabletid, mis on odavad ja apteekides saadaval ning teevad nahaga imet. Pikas perspektiivis ei ole nad tervisele kuigi kasulikud, sisaldavad palju keemiat, aga kiirelt naha kordasaamiseks mõjuvad vägagi hästi.
On sul mingi inspireeriv moto millesse sa usud ja mille järgi ise elad?

Mulle meeldib selline inglisekeelne mõttetera: „ Don’t limit Your challenges, challenge Your limits.” Mulle meeldib end proovile panna ja end ületada.  Ma ei ole see, kes siis, kui ühed püstitatud eesmärgid saavutatud, ühele kohale püsima ja neid imetlema jääb. Mul on vaja pidevalt aina kõrgemale püüelda.

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s