Helena Õun

Selle nädala persooniks on kaunis ning edukas modell- Helena Õun. Olen Helena tegemistega tutvunud tema blogis (http://helenaounxoxo.wordpress.com/) ning ta on jätnud mulle ülimalt meeldiva mulje. Helena on kindlasti suurepäraseks eeskujuks noortele modellidele ning inspiratsiooniks tüdrukutele, kes kaaluvad modellimaailma sisenemist. Tõeliselt motiveeritud, edukas, enesekindel, intelligentne ja armas neiu.

Kui noorelt hakkasid sa tegelema modellindusega ja milline oli see teekonna algus?

Modellindust alustasin 15 aastaselt. Algus oli kindlasti segadust tekitav, sest leidsin ennast täiesti uuest maailmast. Väga palju oli õppida, seega olin vaikne ja üritasin kuulata ja jälgida kõike enda ümber toimuvat. See oli kindlasti väga suurelt minu elu muutev hetk.

Kas huvitavate tööde saamine sõltub rohkem modellist või agentuurist?

Mõlemast! Modell peab olema sobiv tööde jaoks, alati vormis, aktiivne, seltsiv ja oma tööd tõsiselt võttev. Samas peab agentuur olema võimeline oma modelli müüma klientidele. Väga paljud suurepärase potensiaaliga tüdrukud võivad jääda varju just selle pärast, et nende agentuuril ei ole piisavalt kontakte ja pole võimelised oma modelle suurele marketile pushima.

Anna palun 3 nõuannet noorele modellile, mida oleksid ise soovinud kuulda oma karjääri alguses?
  • Ole Enesekindel. Armasta ennast täpselt nii nagu sa oled, sest just see teeb sinust erilise inimese, mida just moemaailm otsib! Paljud kliendid võivad sulle alguses EI öelda aga see ei tähenda, et sa poleks hea modell! Maailm kus modellid elavad on täis kriitikat aga mitte üks kommentaar ei tohiks sind haavata, sest ainus kes sinu tõelist väärtust teab oled Sina ise!
  •  Seisa enda eest! Agentuurid ja kliendid võtavad sind kui produkti mis reklaamib nende tooteid. Ei tohi unustada, et see ongi sinu töö aga kui tunned, et sind ei kohelda õiglaselt siis tuleb seista oma arvamuse ja tunnete eest. Mitte keegi teine ei hakka sinu heaolu eest võitlema, kui sa seda ise ei tee.
  • Ole alati Positiivne! Mitte üks klient ei ole huvitatud mossis näoga ja negatiivsust kiirgava modelliga töötamisest. Kliendid ei ole huvitatud sellest kas sul on castingute või töö päeval paha tuju või halb olla. Pane naeratus näole ja mõtle positiivselt igas olukorras. Selline suhtumine paistab sinust välja ja jääd ka klientidele paremini silma.

Milline on kõige raskem osa sinu tööst? Ja milline kõige meeldivam?

Pisikesi raskuseid on igasuguseid, kuid need ei vääri tähelepanu, sest positiivseid külgi on modelli tööl hulga rohkem. Kindlasti on kõige raskem olla eemal oma perest aga sellega harjub. Modellinduse juures kõige meeldivamate asjade list on vist lõputu. Ise aga naudin kõige rohkem reisimist, erinevates kultuurides elamist, iga päev kümnete uute ja huvitavate inimestega tutvumist, andekate disainerite ja fotograafidega koostöötamist ja seda kuidas kogu see värviline ja melu täis elustiil on mind õpetanud elu elama hetkes ja tõesti nautima igat sekundit igast päevast!

Modellid reisivad palju. Kui palju on sul töö kõrvalt võimalik ringi vaadata ja puhata?

Kindlasti oleneb hooajast. Vahest ei leia kolme nädala jooksul ka ühte vaba päeva ja siis teine kord võibolla on nädal aega vaba. Aga pean mainima, et kui ma ütlen, et nädal aega vaba siis see tähendab igapäevaseid castinguid ja fittinguid. Seega, et tõesti ringi vaadata ja puhata siis selliseid päevi vahel juhtub ka, aga mitte väga tihti.

Kus on need kõige ihaldatumad tööd? Euroopas, Aasias või Ameerikas? Kus sinule kõige rohkem meeldib töötada ja miks?

Euroopa, Aasia ja Ameerika on kõik täiesti erinevad marketid. Need kolm maailmajagu jagunevad veel omakorda erinevateks linnadeks kus on iga linna klientuuril omad soovid. Pole veel Ameerikasse töötama satunud, kuid nautisin väga töötamist Euroopas. Hetkel tunnen, et kõige enam aga naudin töötamist Aasias. Tunnen ennast siin väga koduselt. Tean siinsete kleintide maitset ja soove ning selle võrra on mul siin kergem. Siinne maailm on koguaeg pidevas tempos, low season on vaid paaril korral aastas kaheks nädalaks. Kuna Aasias on rahvaarv kellele riideid valmistada meeletu on ka siin kliente tuhandeid kordi rohkem kui Euroopas ja Ameerikas. Seega pidev töö on garanteeritud. 

Millise agentuuri juures sa hetkel töötad? Kas modellidel tuleb tihti ette agentuuride vahetusi?

Minu Mother Agency on algusest saati olnud Eestis MJ-Models. Kuid olen üle maailma erinevates linnades erinevate agentuuride all. Agentuuri vahetusi ei tule väga tihti ette kui agentuuril pole probleeme modelliga koostöö tegemisel. 

Millised iseloomuomadused peavad kindlasti olema edukal modellil?

Enesekindel, kannatlik, tahtejõuline.

Millise töö üle oled siiani kõige uhkem ja kellega sooviksid veel koos töötada?

Töid mille üle uhke olla on mul aastate jooksul olnud mitmeid, kuid kõige meeldejäävam oli kindlasti Shel’tter Autum/Winter 2011 kampaania eelmisel aastal Tokyos. Hea meelega töötaksin kõikide nende klientidega uuesti kellega on mul olnud suurepärane koostöö.

Kuidas kirjeldaksid oma riietumise stiili? Kust leiad inspiratsiooni?

Inspiratsiooni leian kõikjalt, eriti reisides. Inimesed tänavatel, poodide vaateaknad, erinevad kultuurid, ajakirjad, töödel kantavad rõivad, blogid ja nii edasi. Minu enda stiil on väga lihtne, klassikaline, kuid alati väikese twistiga. Armastan kanda musta, olen üritanud oma garderoobi vahest ikka värvilisemaks muuta, kuid see näib võimatu missioonina. 

Millised tooted on hetkel sinu igapäevases meigikotis?

L´Oreal Volume Million ripsmetušš ja YSL Touche Éclat on minu vaieldamatud lemmikud.

Milline on sinu tavaline hommikusöök? Kui palju jälgid oma menüüd?

Jälgin oma menüüd meeletult aga rohkem selle nurga alt, et mu keha oleks varustatud vajalike vitamiinide ja mineraalidega. Enamasti söön hommikul puuvilju sojapiimaga või teen hoopis neist smoothie. Vajan alati hommikuti midagi värskendavat ja energiat andvat.

On sul mõni salajane hobi, millest enamus inimesi ei tea?

Tänu Blogile (helenaounxoxo blogija Twitterile (helenaounxoxo twitter) on mu elu suhteliselt avatud raamat kõigile. Ei oskagi öelda kas mul otseselt hobisid on aga mulle tohutult meeldib ajakirju ja kingi kokku osta.

Nimeta ilu- või tervisenipp mille oled enda jaoks avastanud?

Värskete ja toorete Puu- ja Köögiviljade söömine on üks parimaid ning naturaalsemaid Ilu- ja Tervise nippe. See puhastab keha suurepäraselt üleliigsest ja hoiab naha, küüned ja juuksed heas korras. Samuti oliivõli on juustele ja küüntele väga hästi mõjuv.

On sul mingi inspireeriv moto millesse sa usud ja mille järgi ise elad?

Love Yourself and The World will Love You back!

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s