Hannah

Hannah on tõeliselt andekas ja kaunis laulja/helilooja, keda ma ise väga imetlen ja kelle muusikal on minu playlistis kindel koht. Just Hannah’i suguste inimeste pärast hakkasin seda rubriiki oma blogis pidama. Ta on andekas, ilus ja südamlik inimene, kes on tõeliselt inspireeriv ja austust ning tunnustust vääriv. Mul on siiralt hea meel, et Hannah nõustus minu küsimustele vastama ja oma mõtteid siin teiega jagama.

Kui noorelt hakkasid tegelema laulmisega?

Kolme-aastasena liitusin esimese mudilaste laulurühmaga, mis tähendab, et laulda meeldis mulle juba enne seda. Seitsmeaastaselt läksin klaverit õppima ning laulsin Eesti Raadio laulustuudios. Sealt edasi ETV Tütarlastekoor ning muusika kirjutamine.

Oled enamiku oma laulude ja meloodiate autor. Millal kirjutasid oma esimese loo ja mis sind inspireeris muusikat kirjutama?

Jah, olen tegelikult kõikide oma laulude meloodiate ja sõnade autor. Oma esimese laulu kirjutasin 13-aastasena. Mind inspireerib elu ise. Kõikide nende tunnete ja meeleoludega, mida kogen ise ning mida näen kõrvalt. Läbi muusika on kohati lihtsam oma emotsioone välja elada ning neid ka vastu võtta. Öelda asju suuremana, jõulisemana, samas intiimselt ning südamesseminevalt.

Olen ise sinu loomingu suur austaja ning minu üheks eriliseks lemmikuks on imeilus laul – “Kui hing on üks”. Kuidas ja millal sündis just see laul?

“Kui Hing On Üks” on tõepoolest paljude eriliseks lemmikuks. Kirjutasin selle tegelikult oma pulmapäevaks oma abikaasale, kellega olen tänaseks abielus olnud üheksa imekaunist aastat. Ja see laul toob siiani mulle külmavärinad ja meelde kõik need võrratud hetked, mida sellel päeval jagasime.

Kes on need muusikud ja lauljad keda sa austad ning imetled?

Ma imetlen lauljaid, kes on jäänud endaks. Kes on teinud muusikat, mida nad armastavad, hoolimata muusikatööstuse trendide muutustest või teiste inimeste arvamustest. Austan muusikuid, kes ajavad oma rida, sellesse uskudes ja sellesse panustades.

Kuidas kirjeldad oma riietumise stiili? Kas oled tuttav ka Eesti disainerite loominguga ja kas kannad ka Eesti päritoluga rõivaid ise?

Arvan, et olen üsna konservatiivne ja tegelikult mulle meeldib see. Mulle meeldib olla ise ning mitte minna kaasa viimaste trendide ja äärmuslike moeröögatustega.
Olen tuttav ka Eesti disaineritega ning minu vaieldamatu lemmik nii disaineri kui inimesena on Aldo Järvsoo, kes on disaininud ka minu viimase video kleidi ja peatselt ilmuva video kostüümi.

Nimeta palun 3 kohta, mida soovitad Londonisse reisijatel kindlasti külastada?

Notting Hill oma imearmsate pisikeste kohvikutega, Londoni pargid – minu lemmikuks kahtlemata Regent Park ning London Zoo – imevahva näide sellest, kuidas üsna väike ala on niivõrd vingelt ja looduslikult loomadele sisustatud.

Millised ilutooteid võib hetkel leida sinu igapäevasest meigikotist?

Üks pehme ja niisutav huuleläige ning mõnusalt sädelev päikesepuuder.

Mis filmi sa viimati kinos vaatamas käisid?

“Midnight in Paris” – soovitan soojalt.

Nimeta parim söögikoht Eestis ja parim Inglismaal, mida ise oled külastanud ja mida soovitad?

Mulle meeldivad väikesed ja kodused restoranid, millel on ajalugu ning mis tihtipeale kuuluvad juba mitu põlvkonda ühele perekonnale. Hubasus ja kodused salaretseptid. Londonis oli kaua mu lemmikuks Biaggi’s, mis tegutses aastast 1949, kuid peale selle sulgemist leidsin enda jaoks väikse itaalia restorani Notting Hills’is – Mediterraneo.
Tallinnas soovitan väga restorani nimega Dominic vanalinnas. Suurepärane köök, vapustavalt hea teenindus! Aga tegelikult meeldib mulle kõige rohkem ise kodus süüa teha.

Oled ka jalgpalli austaja. Kust on alguse saanud see armastus? Milline on su lemmikmeeskond?

Inglismaal elades ei ole vist võimalik jalgpalli mitte armastadaJ See on osa kultuurist ning osa hingamisest. Loomulikult hoian ma igal võimalusel pöialt Eesti meeskonnale ning olen uhke selle suure arengu üle, mis on viimase 20 aastaga saavutatud!

Mis on see kõige unustamatum ja südamelähedasem kontsert, mida oled ise kuulamas käinud?

See oli tegelikult üsna hiljuti – Michael Bublé kontsert. Tõeline elamus, tõeline staar!
Ma olin esimesest hetkest, mil astus lavale soojendusbänd kuni viimase lisalooni tõeliselt lummatud selle kontserdi terviklikkusest, hingelisusest, show’st, inimlikkusest, muusikast, esitusest – lihtsalt täiuslik!

Nimeta ilu- või tervisenipp mille oled enda jaoks avastanud?

Minu jaoks on saun vaieldamatult parim ilunipp, kombineerituna hea unega. Minu tervisenipiks on positiivne mõtlemine ja energia suunamine õigesse kohta.

On sul mingi inspireeriv moto millesse sa usud ja mille järgi ise elad?

“Õnn on see, kui lained jõuavad rannale, kuid ei pühi Sinu liivalossi minema…”

Kus võib sind näha esinemas lähitulevikus ja milliste projektidega hetkel tegeled?

Tegelen hetkel mitme huvitava projektiga, kirjutan ja salvestan palju uut muusikat ning loodan sügiseks uue albumiga lõpule jõuda.
Koostööpakkumisi on palju ning hetkel on üks ütlemata huvitav etapp minu elus.

Sellel suvel on mul võimalus ka kodupubliku ees üles astuda – 28.juulil Klooga ranna festivalil. Täpsem info jooksvalt minu facebooki lehel: www.facebook.com/hannahfanclub

Vaadake kindlasti ka Hannah’i uusimat videot “Falling Away Acoustic”. Lihtsalt võrratu!

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s