Mari Ojasaar

Seda intervjuud jagan suure uhkusega teiega, kuna võrratu jumestuskunstnik Mari Ojasaar on üks mu suuri isiklikke lemmikuid. Ta on tõeliselt kaunis ning andekas inimene. Laialdasemalt sai Mari Ojasaar tuntuks eesti rahvale telesarja Buduaar saatejuhi ja ilu-toimetajana.

 

Millal avastasid enda jaoks, et meigikunst on just see millega tahad professionaalselt tegelema hakata?

Arvan, et äratundmisrõõm saabus siis, kui minu juhendaja Marge Varrik mind meigikooli lõpetajate hulgast esile tõi ja kiitust avaldas. Edaspidise arengu käigus hoomasin, kui hea on teha tööd, mida teeksid ka siis, kui keegi ei maksa. Lihtsalt väga hea ajaviite ja  tegevuse nimel.

Kus oled õppinud meigikunstnikuks?

Õppisin meigikunstnikus Make Up Store intensiivkursusel. Sealt edasi olen ennast igal võimalusel täiendanud Eestis ja välismaal.

Kui noorelt hakkasid ennast meikima?

Kahjuks esmast kokkupuudet meikimisega ei mäleta. Küllap sai esimesed meigid tehtud seoses laval tantsimisega. Ilmselt oli mul ikka vanuses kahekordne number ees. Suur Linnahalli lava lubas meigiäpardustega katsetada, kõike pidi palju olema.

Kuidas hoolitsed oma naha eest? Milliseid tooteid kasutad?

Palju kuuldud tõde- korralik puhastus ja niisutus on igati õigustatud ja kõige olulisem iluprotseduur ka minu buduaaris. Lisaks sellele tunnen, et minu nahk vajab aegajalt puhkepäevi, mil ma ennast ei meigi. Kindlasti on minu jaoks oluline uni. Üha enam hindan nö “söödavaid” ilutooteid. Tihtipeale valmistan koorija ja maski sellest, mis parasjagu külmutuskapist sobivaks pean. Soovitan naistel proovida imelihtsat koorijat , sega kokku söögisooda vee või kergetoimelise näopuhastajaga ja koori nahk. Tulemuseks on beebipehme jume. Selle nipi õpetas mulle Austraaliast pärit maailmas väga tuntud jumestuskunstnik Rae Morris. Mina lisan juurde veel kuivatatud lavendliõied , et nahka ja meelt rahustada. Suureks lemmikuks on saanud kookosõli, mida kasutan juustes, nahahoolduses , kui ka keha puhastava toiduna. Seda imeõli kasutataukse väga palju aasias. No ja vaadake nende juukseid ja nahka.

Millised on need 3 ilutoodet mis on sinu arvates võrratud ja mida soovitaksid ka teistele?

Eelkõige looduslikud tooted.
Pesen nägu hommikuti tiigiveega ja üle pika aja tunnen, et nägu ei vajagi iga päev lisaniisutust. Aga niisutuseks olen avastanud enda jaoks Clinique näo- ja silmakreemi. Lemmikud on Jane Iredale huuleläiked ja silmapliiats. Super hea huulepalsam on taruvaigu ja eeterlike õlide kooslus. Minu juustele sobivad hästi Joico tooted. Ent usun, et ilu hakkab ikka seest poolt ja tervest kehast. Joon palju vett, mõtlen häid mõtteid ja tasakaalustan ennast joogaga.

Olen kuulnud et sulle meeldib ka maalida. Kas oled käinud kunstiklassis? Kust on saanud alguse see armastus?

Olen väga loomingulise meelega. Just maalimine, joonistamine ja kreatiivne tegevus on see, mida teen ka siis, kui on vaba päev. Seega olen taaskord meeldivas olukorras, kus saan teha just seda, mida hing kõige rohkem soovib teha. Olen ka kunstivallas end täiendanud erinevate meistrite käe all. Üle aasta kestnud reis mööda maailma avardas kunstilist mõttemaailma väga palju.

Millist muusikat sa kuulad? Mis on see laul, mis teeb sul alati tuju heaks?

Muusika on minu jaoks väga oluline. Ma kuulan nö chill muusikat. Väga meeldib Enigma ja kõik mis nö sinna sahtlisse võiks minna. Üks lemmikuid ongi Enigma return to innocence. Kodumaise muusika austaja olen ka. Viimane hea üllatus tuli meie oma poistelt Ewert and the two dragons.

Mis viis sind Austraaliasse ja kuidas sulle seal meeldis?

Austraaliasse viis unistus. Olin väsimatult unistanud maailmas rändamisest ja tundsin, et see on midagi, mille ma pean ära proovima. Elu viis mind kokku elukaaslasega, kellega koos me selle rännaku ette võtsime. Austraalia oli hea hüppelaud, tegime seal tööd , et siis teenitud palgaga muretult reisida. Asutraalia on siiani mu südames , soovitan kindlasti seda riiki külastada, kui on plaan natuke kusagil pikemalt peatuda. Hästi avatud inimesed, rahvuste paabel ja kogu see energia, mis seal keerleb on natuke nakkav ja usun, et seda pisikut ma nii kergelt endast välja ei juuri. Vahetult, enne, kui Sydneyst edasi hakkasime liikuma, muutus elu seal nii ahvatlevaks, et tekkis kiusatus muud reisiplaanid tühistada ja sinna elama jäädagi. Võimaluste maa.

Miks otsustasid kodumaale naaseda?

Kodus on pere ja sõbrad. Mind hästi võlub reisimise juures kõik, mis on uus ja põnev, ent ühel päeval tundisme, et nüüd on õige aeg tagasi koju naaseda. 

Milline on sinu unustamatuim reisielamus tänase päevani? Millist paika soovitad kindlasti külastada?

Mulle väga meeldis Bali. Hea äratundmisrõõm toimus just Ubudi külas. Sealne elu käib ümber kunsti, spirituaalsuse ja väga hea toidu, täpselt nii , nagu mulle meeldib. Tegin seal joogat avatud stuudiotes, vaatega rohelistele riisipõldudele. Einestasime kõrgel dzungli kohal väga häid ja tervistavaid toite nautides. Külastasin ühe päevaga rohkem kunstigaleriisid, kui ma terve oma elu jooksul seda teinud olen. Olin pidevalt nö meditiivses orgasimis =)

Nimeta ilu- või tervisenipp mille oled enda jaoks avastanud?

Tasakaal kõiges . Ja naeratus. Imetlen inimesi, kes ei väsita teisi morni ja tüdimust väljandava olemisega. Inimest ilusaks nö ehtida on kerge aga kui puudub selle taga sära , mis tuleb seest poolt, muutub kõik ikkagi tuhmiks ja võltsiks.

Kes on sinu kõige lemmikum meigikunstnik? Kes on sind inspireerinud?

Maailma mastaabis usun , et Pat MacGrath on persoon, kelle looming mind enim on inspireerinud. Väga meeldis kokkupuude Rae Morrisega, ka tema tööd on väga kreatiivsed, just nii nagu mulle meeldib. Eestis tooksin esile oma absoluutse lemmiku  tippmeikari Katrin Sangla. Väga hea käe ja stiilitunnetusega naisterahvas.

On sul inspireeriv moto, millesse usud ja mille järgi ise elad?

Viimasel ajal on olnud – Stay Weird. Mulle meeldivad inimesed, kes julgevad ja tahavad jääda omanäoliseks. Kes rikastavad maailmapilti sellega, et teevad asju omamoodi. Väga meeldib oma elukaaslase suhtumine unistustesse, tema julgus mõelda suurelt ja teha asju, mis hingele head inspireerib mind iga päev. Tema blogi  http://www.naistesuurimsaladus.blogspot.com/  on hea näide sellest, kuidas oma asja tegemine võib osutuda väga inspireerivaks .

Milliste tööalaste projektidega sa hetkel tegeled? 

Hetkel loon heART Namaste brändi. Pakun omanäolist ja uuendusliku lahendust sisustuses maalitud mööbli näol. Ka teen tellimustöid klientidele ja ehitan portfoliot ülesse. Minu tegemistest saab lugeda ja vaadata www.heartnamaste.blogspot.com blogist.

Siin on ka mõned Mari Ojasaare tööd

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s